Nasze metody

Przywiązujemy uwagę do wzajemnych relacji, kultury zachowania i dobrych manier. Wspólnie z uczniami tworzymy atmosferę przyjaźni i bezpieczeństwa. Umiemy stymulować wewnętrzną motywację uczniów, by osiągali coraz większą biegłość językową.

Teddy Eddie

TEDDY EDDIE to metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci od 2 do 7 lat rozwijająca strategie uczenia się oraz pozytywnie wpływająca na rozwój umysłowy dziecka. BRITANNIA jest wyłącznym akredytowanym centrum metody Teddy Eddie w Wawrze. Jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy certyfikat Partnera Super Premium metody Teddy Eddie. METODA Teddy Eddie została nominowana do prestiżowej międzynarodowej nagrody The ELTons za innowację.

Zmotywowanie dziecka, by polubiło naukę angielskiego i samo chętnie przychodziło na lekcje to pierwszy cel metody Teddy Eddie. Teddy Eddie czyli Miś Eddie, który mieszka w kolorowej skarpecie angażuje dzieci od pierwszej lekcji i z energią i humorem wprowadza je w bajkowy i pełen przygód świat angielskiego.

 

Świetnie przygotowane podręczniki i materiały wizualne przyciągają dziecięcą uwagę i pobudzają ciekawość. Wpadające w ucho piosenki i zawierające sporo humoru historyjki efektywnie angażują dzieci do zabawy po angielsku i pomagają w zapamiętywaniu całych zdań.

 

Komunikacja i produkcja językowa to dwa najważniejsze aspekty, na które stawiają kursy prowadzone metodą Teddy Eddie. Opierają się na technice TPR (Total Physical Response), czyli ruchu ciała i wprowadzaniu struktur językowych przez podkreślenie ich gestem i z wykorzystaniem mnóstwa aktywizujących ruchowych gier i zabaw językowych.

 

Kwalifikacja do grup Teddy Eddie następuje według daty urodzenia dziecka oraz zakresu wcześniejszego kontaktu z językiem angielskim. Kursy Teddy Eddie odbywają się dwa razy w tygodniu i obejmują 60 spotkań.

 

Metoda Teddie Eddie zakłada 4 poziomy nauczania według wieku dzieci:

 • START (2-3 lata) / pierwsze słowa i zdania / 2 spotkania po 25 minut w tygodniu
 • STANDARD (4-5 lat) / pierwsze rozmowy / 2 spotkania po 35 minut w tygodniu
 • ABC (5-6 lat) / początki czytania / 2 spotkania po 45 minut w tygodniu
 • SCHOOL (6-7 lat) / czytanie tekstów / 2 spotkania po 45 minut w tygodniu

 

Pakiet edukacyjny kursanta (na przykładzie kursu ABC dla sześciolatków) zawiera:

 • podręcznik
 • zeszyt ćwiczeń
 • poradnik dla rodziców
 • dostęp do nagrań z kursu
 • dostęp do aplikacji Placu Zabaw online
 • sekretną książeczkę
 • teczkę

 

Plac Zabaw czyli specjalna platforma internetowa to wyjątkowy element kursu Teddy Eddie. Jest to wyjątkowe, nowoczesne narzędzie wspomagające naukę i aktywizujące materiał przerobiony na zajęciach. Dostęp do tej wyjątkowej platformy internetowej dla uczniów Teddy Eddie jest darmowy.

Sprawdź! https://placzabaw.teddyeddie.pl/v?v=0.49

 

Poradnik dla Rodzica zawiera szczegółowe informacje o metodzie, przerabianym materiale oraz pomysły na zabawy językowe z dzieckiem w domu. Dzięki Poradnikowi Rodzic wie, jakie umiejętności nabędzie jego pociecha oraz zaznajomi się z nowymi słówkami oraz treścią tekstów (takich jak piosenki, wierszyki czy bajki) w obu językach.

 

A co to jest sekretna książeczka? Każdy zestaw kursanta wyposażony jest w dodatkowy element: mini książeczkę ze słowami lub zdaniami. Przedstawione słowa i zdania nie występują w innych materiałach. Słów tych dzieci uczą się jako specjalnych, sekretnych „haseł” pozwalających im wejść na lekcję. Treści z Sekretnej Książeczki w metodzie Teddy Eddie to tylko dodatek, podczas gdy w pracy z tradycyjnym podręcznikiem dziecko uczy się porównywanej liczby terminów… przez rok!

 

Na koniec roku zapraszamy dzieci na szczególne wydarzenie – ceremonię wręczenia oficjalnych dyplomów Teddy Eddie, podczas której doceniamy zaangażowanie uczniów i chwalimy ogrom opanowanej przez nich wiedzy.

 

Czas rozpocząć Twoją przygodę z Teddy Eddie już dziś! Zapraszamy!

 

Kliknij i dowiedz się więcej!

https://edubears.pl/teddy-eddie/o-teddy-eddie/

Ścieżka nauczania Cambridge

ŚCIEŻKA NAUCZANIA CAMBRIDGE zakłada wczesne rozpoczęcie nauki i jednoczesne stałe badanie wzrostu kompetencji językowych weryfikowane przez zewnętrzną, prestiżową instytucję jaką jest Cambridge Assessment English, która jest częścią Uniwersytetu w Cambridge. BRITANNIA jest oficjalnym Cambridge Preparation Centre czyli centrum przygotowującym kandydatów do egzaminów Cambridge i nasi uczniowie mogą przystępować do tych międzynarodowych egzaminów na wszystkich poziomach zaawansowania na miejscu u nas w szkole.

Czy to nie jest zbyt ambitne?

 

Tak, jesteśmy ambitni. I z każdym uczniem chcemy ambitnie dążyć do celu. Nie uczymy leniuchów. Nie trzymamy u nas nikogo na siłę. Nie chcemy uczyć nikogo tylko dlatego, że ktoś za to płaci. Nie trzeba być geniuszem językowym, ale żeby osiągnąć sukces, ale trzeba chcieć, być zaangażowanym i trzeba stawiać sobie cele bez względu na wiek. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko „chodziło na kurs”, to nie jest miejsce dla niego. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko świetnie znało angielski, a przy okazji regularnie zdobywało uznawane certyfikaty językowe na całe życie, to dobrze trafiłeś. Ścieżka Cambridge w Britannii jest najlepszą drogą do tego celu.

 

Nie zniechęcił Cię ten wstęp? Super, to czytaj dalej.

 

Kiedy rozpoczyna się ścieżka Cambridge?

Już w drugiej klasie szkoły podstawowej. Dzieci kontynuujące naukę w Britannii będą po solidnym przygotowaniu na kursach Teddy Eddie i gładko wejdą w nową przygodę z angielskim. Część z nich tak rozwinie skrzydła, że już pod koniec drugiej klasy będą w stanie zweryfikować swoje umiejętności językowe na pierwszym międzynarodowym egzaminie Cambridge dla dzieci – STARTERS. Inne dzieci sprawdzą swoje postępy w kolejnym roku. A potem co rok lub co dwa lata będą mogły kolejno weryfikować swoją wiedzę i podchodzić do egzaminów – i wszystko na miejscu, u nas w Britannii.

 

Dlaczego to jest ważne?

A czy jesteś w stanie powiedzieć, jaki jest poziom biegłości językowej Twojego dziecka? Co to znaczy, że ma czwórkę czy piątkę? Co umie? Pomyśl o takiej sytuacji. Klasa 5 szkoły podstawowej. Antek uczy się w szkole podstawowej w mieście X i ma piątkę z angielskiego na koniec roku. Basia uczy się w mieście Y i ma czwórkę. Czy przystępowali do takich samych testów? Czy jesteś pewien, że Antek zna angielski lepiej od Ani? A teraz popatrz globalnie. Pierre we Francji ma w szkole z angielskiego piętnastkę (skala 20-stopniowa), Adelka pochodząca ze Słowacji ma C, Karl z Niemiec ma dwójkę (skala odwrócona 1-6), a Danylo z Ukrainy szóstkę (skala 12-stopniowa). Wniosek? Tylko wynik międzynarodowego egzamin Cambridge jest w stanie zweryfikować poziom biegłości językowej we wszystkich obszarach języka. Wszystkie dzieci na całym świecie podchodzą do takich samych egzaminów Cambridge, które pokazują ich biegłość według poziomów określonych przez Europejski System Kształcenia Językowego od pre-A1 do C2.

 

Jak to się ma do naszych kursów?

Uczymy języka i komunikacji, nie uczymy się do egzaminów! Jednak sprawdzamy poziom kompetencji różnych umiejętności regularnie, bo chcemy kontrolować postępy uczniów. Wszyscy uczniowie obowiązkowo przystępują do próbnych egzaminów Cambridge. Duży procent uczniów decyduje się zdawać oficjalne egzaminy, by otrzymać międzynarodowy certyfikat i zbierać dokumenty potwierdzające biegłość językową do swojego portfolio.

 

W praktyce jeśli Twoje nastoletnie dziecko będzie starało się o wyjazd do Hiszpanii jako au pair i pokaże certyfikat Cambridge zdany na B2, przyszli pracodawcy będą pewni, że świetnie sobie poradzi w tej wakacyjnej pracy.

 

Dlaczego trzeba myśleć perspektywicznie?

Pewnie myślisz sobie: „Przecież moje dziecko ma 8 lat, a ja mam myśleć o międzynarodowych egzaminach?” Tak. Bo trzeba myśleć perspektywicznie. My nie patrzymy na Twoje dziecko, myśląc, że jest w drugiej klasie, tylko co może osiągnąć jak dojdzie do ósmej. Wiesz, że przy systematycznej pracy mogłoby w klasie 8 „mieć w kieszeni” nawet First Certificate? Każdy egzamin to kamień milowy edukacji językowej Twojego dziecka, ale droga do sukcesu musi być podzielona na osiągalne i systematyczne odcinki i samodyscyplinę.

 

Wcześnie zaplanowana i stopniowo realizowana ścieżka Cambridge połączona z egzaminami prowadzi Twoje dziecko prosto do sukcesu w osiągnięciu biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim.

Metodyczny EKLEKTYZM

Połączenie najlepszych metod dla osiągnięcia sukcesu to prosta recepta na sukces. Sprawdziliśmy to w praktyce podczas naszej ponad 20-letniej pracy w Britannii. Naszym sposobem pracy jest SYNERGIA najlepszych metod i technik, a celem -nauczanie skutecznej komunikacji.

Metodyczny EKLEKTYZM czyli połączenie sprawdzonych metod dla najlepszego efektu nauczania.

 

Która osoba prowadzi lepszy styl życia? Ta, która uprawia sport czy ta, która uprawia sport, dobrze się odżywia i dba o rozsądną ilość snu? Oczywiście ta druga. Dlaczego? Bo skupia się na synergii najlepszych rzeczy. Połączenie najlepszych metod dla osiągnięcia sukcesu to prosta recepta na sukces. Sprawdziliśmy to w praktyce podczas naszej ponad 20-letniej pracy w Britannii. Naszym sposobem pracy jest SYNERGIA najlepszych metod i technik, a celem -nauczanie skutecznej komunikacji.

 

Stosujemy podejście komunikacyjne, prezentujemy nowy materiał w sposób sytuacyjny i wizualny, staramy się wykluczyć stosowanie języka ojczystego i odzwierciedlać autentyczną komunikację językową poprzez mnogość dialogów, odgrywania ról, scenek, gier i zabaw prowadzonych w parach lub małych grupach. W tym podejściu zwracamy uwagę na umiejętność skutecznego uzyskiwania i przekazywania informacji.

 

Im młodsze grupy, tym częściej pojawia się na naszych lekcjach metoda reagowania całym ciałem, czyli Total Physical Response, w skrócie TPR, opracowana przez Jamesa Ashera. Efektywność metody opiera się na pobudzeniu pracy całego mózgu przez połączenie mowy i ruchu. Język i mowa uruchamiają pracę lewej półkuli, a ruch fizyczny będący ilustracją przekazu uruchamia pracę prawej półkuli mózgowej. Pojedyncze ćwiczenia językowe z wykorzystaniem metody TPR działają szalenie motywująco i pobudzająco na wszystkie grupy wiekowe.

 

Metoda bezpośrednia czyli konwersacyjna to także jedno z naszych narzędzi wspierających. Gdy tylko jest to możliwe staramy się włączać uczniów w naturalną rozmowę, gdzie zachowujemy normalne tempo i sposób mówienia w języku obcym. Chodzi o maksymalne ośmielenie ucznia do odpowiedniej i samodzielnej reakcji na daną sytuację i jej kontekst. Metoda ta opiera się na naturalnym kontakcie lektora i ucznia.

 

Metoda audiolingwalna to kolejne źródło, z którego czerpiemy inspirację. Jej celem jest wykształcenie nawyku językowego przez wielokrotne powtarzanie, zapamiętywanie i utrwalanie ćwiczonego materiału. Dążymy do trwałego związku między bodźcem (w formie wizualnej np. obrazka lub werbalnej np. jako podanie początka zdania lub zadanie pytania) a reakcją. Wielokrotne powtarzanie i zapamiętywanie wzoru w postaci różnych tzw. dryli językowych zapobiega powstawaniu błędu. Metoda ta eliminuje użycie języka ojczystego. Pięknie dodaje też energii i wspomaga tempo pracy na lekcji.

 

Dbamy także o opanowanie systemu gramatycznego i słownictwa, co umożliwia samodzielne czytanie i rozumienie tekstów. Drogą do tego celu są krótkie analizy i komentarze form gramatycznych, oczywiście na wyższych poziomach zaawansowania języka i nieco starszych uczniów.

 

Nowinki technologiczne i atrakcyjne materiały cyfrowe są oczywiście nieodłącznym elementem każdego naszego kursu. One po prostu już „są”. Na bieżąco używamy popularnych platform wspomagających nauczanie, ale też staramy się zaskakiwać naszych uczniów bardziej „retro” rozwiązaniami np. w postaci gier planszowym, czy użyciem zaskakujących rekwizytów, co oczywiście zdecydowanie i pozytywnie wpływa na ich zainteresowanie i motywację.

 

Nasze programy zakładają systematyczny proces nauczania. Są to programy mieszane, w których łączymy wątek funkcjonalny związany z nauczaniem skutecznego porozumiewania się z wątkiem strukturalno-gramatycznym, który stanowi „kręgosłup” języka. Metodyczny EKLEKTYZM czyli mnogość stosowanych technik, narzędzi i metod skutkuje wysoką efektywnością naszych kursów i w prostej linii przekłada się na bardzo dobre wyniki uczniów Britannii.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy